• Onafhankelijke analyse & advies
  • Klanttevredenheid
  • Ontzorging & opvolging

Vlaamse overheid wilt strenger controleren op energielabels

Er is tegenwoordig heel wat te doen rond EPC-waardes van woningen. Van zodra een woning het slechter doet dan een D-label, wordt er verwacht dat de eigenaar verbeteringen aan de energieprestatie gaat uitvoeren zodat er minimum een label D toegekend kan worden. Echter komen hier vaak stevige renovatiekosten bij kijken, dus wordt er weleens onterecht een D-label toegekend wanneer de woning het in werkelijkheid slechter doet.

Vlaamse overheid wilt ingrijpen

Sinds 1 januari werd er in Vlaanderen een renovatieplicht ingevoerd. Iedereen die vanaf 2023 een woning koopt met energieprestatiecertificaat E of F, wordt geacht binnen de vijf jaar zijn/haar woonst te renoveren tot minstens het energielabel D. Zo zou tegen 2050 elke woning stapsgewijs gerenoveerd moeten zijn tot label A.

Vlaams minister van Energie Zuhal Demir (N-VA) vindt dat er dringend ingegrepen moet worden. “Mensen hebben recht op een correct label, de cowboys moeten eruit”, zegt ze tijdens een interview in “De Ochtend” op Radio 1. “Vorig jaar hebben we de vergunningen van 140 energiedeskundigen geschrapt”, zegt Demir. “We denken dat er te snel wordt overgegaan van een label E of F naar een label D, en binnenkort naar een label C wanneer de renovatieverplichting van D-labels eraan komt. Het wordt dus belangrijk om hierop strenger te controleren.”

Vergunningen intrekken 

Fraudeurs lopen het risico dat ze hun vergunning verliezen wanneer er tijdens een controle gemerkt wordt dat ze geen correct label toegekend hebben. Dit betekent dus dat ze geen labels meer kunnen opmaken. Daarnaast kunnen ze ook nog een fixe boete krijgen.

EPC’s worden in de meeste gevallen opgemaakt op basis van foto’s, bestaande offertes, bouwtechnische informatie zoals bijvoorbeeld bouwjaar, verwarmingssysteem, isolatie, etc. Vaak wordt er daarbij niet gekeken naar specifieke verbruiksgegevens, waardoor er ruimte is voor interpretatie van de resultaten en ze op die manier een onterecht label kunnen toekennen. 

Het is dus van belang dat je energiedeskundige een volledig gedetailleerde meting uitvoert, mét inbegrip van je gebruiksgegevens, die wel degelijk een invloed hebben op je label. 

Nieuw EPC-certificaat nodig?

Ben jij nog op zoek naar een energiedeskundige die voor jouw woning een EPC-label dient op te maken, hetzij voor aankoop, verkoop, renovatie of verhuur? Wij hebben gecertificeerde energiedeskundigen in huis die je hier graag bij helpen. Meer info vind je hier terug.

Bron: https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2023/06/16/vlaamse-overheid-gaat-strenger-controleren-op-epc/

Onze klanten vertellen

Daar zijn we fier op.

Duidelijkheid in de wirwar van energietarieven.

Sinds jaren zeer tevreden
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Merelbeke

Nuttig om minder te betalen.

Het onafhankelijk adviesplatform doet zijn best om klanten te laten genieten van voordeliger energietarieven.
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Niel-bij-As

super

aangenaam
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Rijmenam

Een soepele communicatie, alles is duidelijk besproken.

We zijn heel tevreden, alles verliep als gewenst en zijn heel blij met de keuze die we hebben gemaakt. Absoluut een aanrader! Enorm bedankt.
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Hogeweg 233

Steeds een goed advies

Sinds ettelijke jaren laat ik me door jullie bedrijf adviseren en ik heb nooit een slechte ervaring gehad. Intussen heb ik al heel wat jaren dezelfde adviseur en dat schep ook een heel goeie band.
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Veltem-Beisem

Duidelijke uitleg van zeer vriendelijke Adrian

We worden elk jaar goed geholpen met duidelijke uitleg en het overzetten van ons energiecontract.
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Turnhout

positief

jaarlijks goed advies met degelijke opvolging
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Lierde

Heel goed

Zeer vriendelijke persoon en goede uitleg gegeven
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Betekom

Zonder woorden.

Duidelijke uitleg.
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Van Camp

vertrouwen

Ondertussen zijn we toch al een jaar of 3 -4 klant en het voelt ondertussen zo vertrouwd aan , en dat is nu net hetgeen je nodig hebt .... vertrouwen .
Zou je ons aanbevelen? Ja
- ARENDONK

Super

Handig , om geholpen te worden ivm leveransiers vorr electric en gas , zeer tevreden ermee .
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Borgloon

vriendelijk en to-the-point

Nu alleen nog afwachten of de keuze oké is, qua prijzen.
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Zwijnaarde

Uitstekend advies

Heel goede uitleg
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Dessel

Geweldig!

Zeer goede service, klantvriendelijk, degelijke uitleg en vlugge overschakeling. Wat wil je als klant nog meer!
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Temse

Goede samenwerking.

Als jij het vraagt komen zij bij u langs om het samen te overlopen.
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Brasschaat

Grote hulp in het doolhof vd energieleveranciers

Idem hierboven
Zou je ons aanbevelen? Ja
- 8020 Ruddervoorde

Heel tevreden

Ik ben zeer tevreden omdat ik van jullie steeds een goed advies en voorstel ontvang wat dan perfect afgehandeld en opgevolgd wordt. Dank u.
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Pelt

Snelle, transparante en betrouwbare service mrt een uitstekende opvolging.

Ik ben heel tevreden over de samenwerking. Ze reageren altijd ontzettend snel op vragen, communiceren transparant en geven duidelijke, heldere uitleg. Alles wordt correct afgehandeld en ik heb steeds het gevoel dat ik op hen kan rekenen. Een betrouwbare tussenpersoon die ik zeker kan aanbevelen.
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Oudsbergen + Zutendaal

goede voorstellen en de nodige informatie

het is fijn dat Adrian ons goede raad geeft welke leverancier momenteel het beste is en de raad gaf om vaste prijs te kiezen in deze onzekere tijd
Zou je ons aanbevelen? Ja
- lanaken

positief

tot op heden zijn wij perfect verder geholpen. ook het initiatief langs jullie kant
Zou je ons aanbevelen? Ja
- Puurs
1221 klanten waarderen ons gemiddeld met een 9.4/10
Onafhankelijk Adviesplatform © 2026 | Webdesign Webit